#budowakrakow Raport z budowy nr 1: stan surowy zamknięty —> stan deweloperski

Zaczynamy cykl postów „Raport z budowy” – będą to relacje z prowadzonego przeze mnie remontu mieszkania w Krakowie (od projektu poprzez wykonawstwo i nadzór inwestorski- począwszy od stanu surowego zamkniętego). Na podstawie jednej budowy będziemy mogli wspólnie prześledzić poszczególne etapy prac i przeanalizować wszystkie koszty związane z realizacją. Przy okazji „raportu z budowy” będę również publikować poszczególne elementy projektu wykonawczego.

Mieszkanie znajduje się w Krakowie na Starym Mieście, w starej zabytkowej kamienicy (elewacja i klatka schodowa są pod ochroną konserwatorską).  Również cała kamienica znajduje się obecnie w remoncie: poza zewnętrznymi murami praktycznie wszystko zostało z niej usunięte i wybudowane od podstaw. Nowe stropy, przewody kominowe, instalacje c.o., cwu, elektryki, nowa więźba i pokrycie dachu, doposażenie kamienicy w windę, monitoring, klimatyzację itp. itd. czyli doprowadzenie budynku do obecnie stosowanego – wysokiego standardu w nowym budownictwie mieszkalnym.

Nasz lokal po „oddaniu” przez dewelopera był w stanie surowym zamkniętym tzn. mamy doprowadzone główne przyłącze elektryki, wod-kan, cwu (centralna woda użytkowa), co (centralne ogrzewanie), klimatyzacji, mediów teletechnicznych, ale nie ma rozłożonych instalacji w lokalu. Jest zamontowana nowa stolarka okienna, czekamy na drzwi zewnętrzne, które zostaną zamontowane w późniejszym terminie. Nie ma ścian działowych i wylewki.

Mieszkanie ma powierzchnię ~58 m2, znajduje się na drugim piętrze. Nietypowo – mieszkanie zostanie podzielone na dwa małe studia tzn. będą się tutaj znajdować dwa pokoje z aneksami kuchennymi i własnymi łazienkami plus mały korytarz. Docelowo mieszkanie będzie przeznaczone na wynajem krótkoterminowy czyli aparthotel stąd podział na dwa pokoje z łazienkami i mikro-kuchniami. Mieszkanie będzie wynajmowane jako dwa niezależne studia lub jako jedno 2-pokojowe, w zależności od potrzeb. Poniżej rzut z układem funkcjonalnym lokalu.

A więc zaczynamy! :)

Etap 1 – budowa ścianek działowych (czas: 2 dni)

W pierwszym etapie zostały wybudowane ścianki działowe z bloczków z betonu komórkowego H+H.

Materiały: H+H, Baumit.

Wykonawca: T. Bańcerowski (Radom) tel. 604 295 106

Etap 2 – c.o., wod-kan, klimatyzacja (czas: 2 dni)

Kiedy już mamy ścianki działowe możemy przystąpić do rozłożenia instalacji wod-kan, c.o., cwu i klimatyzacji. Nie podłączamy jeszcze grzejników, pozostawiamy luźne rury – całość powinna być przygotowana tak żeby można było wykonać wylewkę.

Materiały: Wavin, Pipelife, Tece.

Wykonawca: MARKUS Marcin Męzik (Radom) tel. 888 877 968 http://www.hydraulikradom.pl/

Dostawca materiałów: HYDROSAN, Al. Wojska Polskiego 52A Radom, tel. 48 36 548 06

Etap 3 (równolegle do etapu 2) – rozkładamy profile pod zabudowę gips-kartonową (czas: 2 dni)

Jak widzicie na zdjęciach, w mieszkaniu na ścianach zewnętrznych są widoczne stare tynki. Nie będą one skuwane ponieważ lokal w całości zostanie wyciszony wełną mineralną, a następnie wykończony płytami gk. Mam niestety złe doświadczenia z hałaśliwymi sąsiadami… dlatego wiem, że od razu warto wyciszyć każde mieszkanie czy dom szeregowy. Fakt, taka zabudowa minimalnie zmniejszy powierzchnię (po ~7cm z każdej strony), ale w przyszłości mamy komfort nie-słyszenia uciążliwych kłótni czy sąsiedzkich imprez. Poza tym jeśli planujemy wynajmować nasze mieszkanie to zawsze może się trafić hałaśliwy najemca więc lepiej się zabezpieczyć :)

Jak widzicie jeszcze przed rozłożeniem elektryki, zostały przykręcone do ścian i stropu profile pod płyty gk. Elektryka będzie w kolejnym etapie, a po niej wylewka i gips-karton :)

Koszty za 1, 2 i 3 etap (ceny netto):

  • materiały budowlane (bloczki betonowe, profile do gk, belki nadproża, zaprawa do klejenia bloczków, wieszaki do sufitów, kołki, wiertła, tarcze itp.): 6260,00 zł
  • materiały hydrauliczne (rury, kształtki, stelaże + spłuczki wc, otulina, rozdzielacz co + szafka itp.): 3700,00 zł
  • hydraulika robocizna: całość łącznie z montażem przyłączy, zaworów, grzejników, klimatyzacji i białego montażu będzie kosztować 5000,00 zł (na razie została wpłacona zaliczka za połowę wykonanej pracy)
  • budowlane i „wykończeniówka” robocizna: całość łącznie (prace budowlane, wykończeniowe, montaż mebli i pełnego wyposażenia wnętrza) będzie kosztować 30 000,00 zł (na razie została wpłacona zaliczka :)

Zdjęcia na koniec etapu 3:

Projekt przebudowy i wnętrza, nadzór inwestorski: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *