Chiny. Hangzhou. Impressions of West Lake. Kitaro.

 

chiny20

Jednym z niezapomnianych przeżyć podczas wyprawy do Chin było obejrzenie wspaniałego show – teatru na wodzie. Był to balet „Impressions of West Lake”. Jest to kompozycja sławnego japońskiego muzyka Kitaro, pioniera muzyki new age. Reżyserem spektaklu jest Zhang Yimou, który odpowiadał za show podczas otwarcia i zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie, a solistką jest Zhang Liangyin.Balet jest wystawiany w mieście Hangzhou. Jest to jedna ze stolic starożytnych Chin, w latach swej świetności było to jedno z największych miast świata.

Sceną, na której rozgrywa się całe przedstawienie jest jezioro. Efekt tańca na wodzie uzyskano dzięki ukryciu platformy, po której chodzą aktorzy, tuż pod lustrem wody. Zespół baletowy składający się z ponad 100 aktorów wykonuje ciekawe choreografie na wodzie, a scenografią jest piękne naturalne otoczenie jeziora.

Impressions of West Lake to piękna historii miłości. Niesamowita gra świateł i barw przy akompaniamencie muzyki Kitaro tworzy niezwykłe show, które naprawdę potrafi wzruszyć.

Oto fragment muzyki Kitaro, kompozycji Impressions of The West Lake:

chiny1chiny2 chiny3 chiny4 chiny5 chiny6 chiny7 chiny8 chiny9 chiny10 chiny11 chiny12 chiny13 chiny14 chiny15 chiny16 chiny17 chiny18 chiny19

photos: Iwona Klęczaj

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

 

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *