Hope on the Horizon

rhs1_19

Kolejny ogród z kategorii Show Gardens pokazany na tegorocznej wystawie RHS Chelsea Flower Show to ‘Hope on the Horizon’. Autorem tej aranżacji jest Matt Keightley. Ogród otrzymał nagrodę publiczności. Jak najbardziej zgadzam się z werdyktem. Ta aranżacja była moją ulubioną aż do momentu kiedy przeczytałam opis….

i tutaj dowiaduję się co też autor miał na myśli, i nie mogę się nadziwić… Przestrzeń do kontemplacji – ok. to jeszcze rozumiem, proces jaki przechodzą mężczyźni i kobiety podczas rekonwalescencji – ??, wsparcie dla bohaterów -???, proces (uzdrowienie czy rekonwalescencja) zaczyna się tutaj gdzie ogród jest zarośnięty, nieuporządkowany… i dalej ewoluuje w idealnie uporządkowaną zieleń, która ma symbolizować koniec i zwycięstwo… (to jest chyba dla mnie za trudne :) Przecież ta idea jest na poziomie 1-rocznego studenta! Sama pamiętam jak właśnie na I roku studiów, na obronie jakiegoś projektu, który przygotowałam z dwiema koleżankami, na prędce wymyślałam idee… (taaa idea jest bardzo ważna) opowiadałam równie patetyczne wymysły a moje koleżanki patrzyły na mnie z niedowierzaniem pytając mnie wzrokiem o czym ja mówię… moje głupoty spodobały się i dostałyśmy 5,5 (tak u mnie na wydziale były takie oceny :)

Ale tak poważnie kogo interesuje ta cała idea? Przecież to kompletne bzdury! czy nie można po prostu podziwiać piękną zieleń? czy trzeba tak na siłę wymyślać jakieś kompletnie niezrozumiałe historie? więc proszę jeśli już tak bardzo chcecie to tutaj znajdziecie opis do tego ogrodu: klik ale lepiej tego nie czytajcie. Lepiej po prostu obejrzyjcie zdjęcia.

Jestem przekonana, że gdyby nie ta cała górnolotna idea, ogród ‘Hope on the Horizon” otrzymałby złoty medal w swojej kategorii, a tak tylko nagrodę publiczności. Szkoda.

 

rhs1_2rhs1_12rhs1_4rhs1_1rhs1_7rhs1_6rhs1_8rhs1_9rhs1_11rhs1_13rhs1_14rhs1_15rhs1_17rhs1_18rhs1_3

 

foto by Iwona Klęczaj

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress