Janowiec

janowiec1

Tuż obok Kazimierza Dolnego jest jeszcze jedno ciekawe miejsce, po drugiej stronie Wisły – Janowiec. Z Kazimierza do Janowca możemy przeprawić się promem (prom zabiera również samochody) lub przejechać znacznie dłuższą trasą – naokoło przez Puławy i Górę Puławską.

Co warto zobaczyć w Janowcu?

1. Zamek z XVI w.

2. Dworek z XVIII w. wraz z zespołem parkowym

Na zamku podobno można spotkać Białą Damę, która czasem przemyka wśród ruin. Legenda głosi, że Helena Lubomirska, córka ówczesnych właścicieli zamku, zakochała się w pewnym młodzieńcu pochodzącym z niższej warstwy społecznej. Oczywiście rodzice Heleny byli przeciwni temu związkowi i uwięzili córkę w komnacie. Helena z rozpaczy rzuciła się z okna i zmarła w wyniku upadku na dziedziniec zamku. Od tamtej pory duch Heleny zwany Białą Damą odwiedza zamek, ponoć do dziś ;)

 

janowiec3janowiec10janowiec8janowiec4janowiec5janowiec9janowiec2janowiec6 janowiec7

Photos: Iwona Klęczaj

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress