KRASICKI – pokój hotelowy

 

kra12

Kilka tygodni temu pokazywałam Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Piękne, klimatyczne miejsce. Dzisiaj kolejna odsłona tego obiektu – tym razem wnętrze pokoju hotelowego.

kra8

Pokój, który widzicie na zdjęciach znajduje się w gotyckiej części hotelu. We wnętrzu zachowano starą oryginalną cegłę. Stylistyka zdecydowanie nawiązuje do epoki, choć każdy pojedynczy element jest tu nowoczesny.

Super wygodne łóżka można zestawić razem lub osobno – są na kółkach. Meble z egzotycznego drewna, detalami nawiązują do gotyku. Dyskretne oświetlenie ukryto w suficie podwieszanym.

Świetnym elementem dekoracyjnym jest podłoga pokryta wykładziną dywanową. Przyjrzyjcie się, na dywanie jest portret Kopernika :)

Skąd się tu wziął nasz wybitny astronom? Kopernik był częstym gościem na zamku. Był lekarzem Jana Dantyszka – biskupa warmińskiego.

W łazience piękny kamień o bogatym wzorze. Zestawiono go z dużymi lustrami i ciekawą w formie ceramiką La Fontana, firmy ArtCeram.

kra10kra11

kra9kra7kra6kra5kra8kra1kra2kra3kra4

Hotel znajduje się w budynkach przedzamcza dawnej siedziby biskupów warmińskich. Projekt adaptacji przygotowała pracownia Dżus GK Architekci.

Wnętrze doskonałe! z ogromnym szacunkiem do historii, miejsca i wyjątkową kulturą projektową.

Świetne miejsce, polecam! Iwona Klęczaj

 

Jeśli chcesz zobaczyć inny post o tym miejscu, kliknij tutaj.

 

 

 

 

One comment on “KRASICKI – pokój hotelowy

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress