London Square

rhs_18_5

Fresh Gardens to kategoria ogrodów pokazywanych na wystawie RHS Chelsea Flower Show, aranżacji o zaskakującej i nietypowej formie zagospodarowania terenu i nowoczesnych materiałach . Jedną z dziesięciu aranżacji z tej kategorii na tegorocznej wystawie był ogród ‘London Square’ projektu Jo Thompson.

Ten maleńki ogródek to odzwierciedlenie dawnych tradycyjnych zieleńców przy londyńskich domach. Elegancki, przytulny i nowoczesny. Metalowa ławka o fantazyjnej formie, jasna marmurowa posadzka, minimalistyczna rzeźba (Frederic Chevarin), gąszcz kwiatów i drzew to przepis na współczesną wersję angielskiego stylu.

Świetny przykład na to, jak mając maleńką przestrzeń w mieście, stworzyć własny zielony kącik. Ławka niczym rzeźba doskonale wpisuje się w teren, jasna posadzka podkreśla koloryt drzew, a wysokie rośliny stwarzają poczucie intymności. Śliczny ogródek, mnie tu szczególnie urzekły wspaniałe kompozycje z białych kwiatów.

rhs_18_1rhs_18_2rhs_18_3rhs_18_4

 

foto by Iwona Klęczaj

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress