Muzeum Instrumentów Muzycznych. Bruksela.

m_instr10

Dzisiaj zapraszam Was do Muzeum Instrumentów Muzycznych w Brukseli :)

Pewnie część z Was pomyśli – ale nuda! a wcale nie :) budynek sam w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Wykonany z żeliwa i szkła. Czarny, secesyjny obiekt z charakterystycznym napisem “Old England”, z interesującym wnętrzem i jeszcze ciekawszą elewacją.

A wewnątrz XV-wieczny klawesyn, stare organy Hammonda, saksofony i wiele wiele innych ciekawych eksponatów.

Tutaj właśnie w Belgii powstał pierwszy saksofon. Niejaki Adolphe Sax, belgijski rzemieślnik, chcąc udoskonalić klarnet basowy, stworzył nowy instrument muzyczny nazwany saksofonem.

Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć, a dla zainteresowanych podaję adres:

Musee des Instruments de Musique

Rue Montagne de la Cour 2

 

m_instr1A  m_instr7m_instr2 m_instr4m_instr5m_instr3   m_instr6  m_instr8 m_instr9       m_instr16m_instr11m_instr13m_instr14m_instr15m_instr12

 

photos: Iwona Klęczaj

 

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

02 comments on “Muzeum Instrumentów Muzycznych. Bruksela.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress