Muzeum Komiksu. Bruksela.

komiks1

 

Oto moja kolejna propozycja ciekawego, wręcz kultowego, miejsca do odwiedzenia. Ciekawego zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Tym razem Bruksela i Muzeum Komiksu.

W Brukseli, uważanej za stolicę komiksu, 25 lat temu powstało pierwsze na świecie muzeum poświęcone komiksowi. Muzeum znajduje się w budynku zaprojektowanym przez znanego architekta, przedstawiciela secesji, Victora Hortę.

Możemy tutaj zobaczyć oryginalne szkice np. belgijskich rysowników, twórcy Smerfów – Peyo, czy Lucky Luke’a – Morrisa. Przy muzeum działa także biblioteka z pokaźnym księgozbiorem, znajdziemy w niej również półkę z polskimi komiksami.

Komiksy możemy oczywiście kupić na miejscu w muzeum, działa tutaj równie ciekawy jak i ekspozycja muzealna, sklep.

adres: The Belgian Comic Strip Center – Museum Brussels, Rue des Sables 20, 1000 Ville de Bruxelles, Belgia

http://www.comicscenter.net/en/home

komiks14komiks2 komiks3 komiks4 komiks5 komiks6
komiks8 komiks11komiks10komiks9komiks12 komiks13

photos: Iwona Klęczaj

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress