Nr 180. Nowoczesne schody dywanowe i dekoracyjna przestrzenna ścianka

jojo_blog_schody1

Schody w domu zarówno jak hole czy korytarze stanowią ważny element zarówno funkcjonalny jak i estetyczny. Są nie tylko komunikacją pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i kondygnacjami ale również  (w zależności od usytuowania) jednym z pierwszych miejsc widocznych tuż po wejściu do domu.

Oczywiście pierwszym miejscem po przekroczeniu progu domu jest zazwyczaj przedsionek, który niestety ale bardzo często jest pomijany podczas przygotowania projektu wnętrza (kilka pomysłów na przedsionek znajdziecie tutaj). Dalej przechodzimy do holu, gdzie zwykle dość mocno eksponowane są schody i dopiero stąd możemy przejść do salonu czy kuchni. Dlatego też warto pomyśleć o ładnej i praktycznej aranżacji klatki schodowej.

Poniżej możecie zobaczyć jedną z moich propozycji. Mianowicie schody zabiegowe wykończone drewnem dębowym w formie „dywanowej”. Zachowując prostą formę, balustrada została zaprojektowana z tafli szkła z drewnianą poręczą. Pod pierwszym biegiem schodów znajdują się białe szafki dotykowe.

Ważnym elementem dopełniającym wnętrze holu i klatki schodowej, jest tutaj ścianka dekoracyjna. Została ona wykonana z gips-kartonu oraz z drewnianych półek. Kompozycja ma formę przestrzenną z delikatnym oświetleniem.

Materiały:

  • podłoga – deska warstwowa dębowa olejowana: Gajewski
  • schody dywanowe – drewno dębowe
  • oświetlenie: lampy wiszące Random Light od Moooi (projekt Bertjan Pot), link
  • drzwi białe: Porta

jojo_blog_schody3jojo_blog_schody2

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Komentarze

komentarze

7 przemyśleń nt. „Nr 180. Nowoczesne schody dywanowe i dekoracyjna przestrzenna ścianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *