Signagi, Kachetia – kraina winem płynąca. Gruzja.

gruzja_signagi5

Czy wiecie, że jako pierwsi na świecie to właśnie mieszkańcy regionu Kachetia w Gruzji zaczęli uprawę winorośli? a było to trochę lat temu… bo w VI wieku p.n.e.! czy wiecie, że aż jedna czwarta wszystkich gatunków winorośli (a jest ich ponoć 2 tysiące) pochodzi z Gruzji? Tak tak, można by powiedzieć że Gruzja to kraj winem płynący. A w szczególności Kachetia – region we wschodniej Gruzji, do złudzenia przypominający włoską Toskanię, szczycący się najstarszymi tradycjami winiarskimi, jest prawdziwą krainą wina.

Łagodny klimat i upalne lata pozwalają tutaj na uprawę w zasadzie każdego rodzaju winorośli, ale również warzyw i owoców. Kachetia to nie tylko kraina wina ale też słodkich arbuzów i melonów. A co do warzyw, to muszę przyznać, że nigdy w życiu nie jadłam tak pysznych pomidorów i tak chrupiących ogórków jak w Kachetii.

W Kachetii aż się roi od „wine-housów” i „wine-shopów”, w których można kosztować najlepsze gruzińskie wina. Winiarnie zwykle są w starych zabytkowych domach z czerwonej charakterystycznie wąskiej cegły, z dodatkiem kamienia i z drewnianymi ażurowymi balkonami. To właśnie te balkony są charakterystyczne dla gruzińskiej architektury (sporo takich budynków można zobaczyć również w Tbilisi) – drewniane misternie zdobione z jubilerską dokładnością.

Dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania tego regionu jest maleńkie miasteczko Signagi z niewiele ponad 2 tysiącami mieszkańców. Miejscowość położona jest na zboczu góry, z którego możemy podziwiać fantastyczne krajobrazy. Zadbana i naprawdę pięknie odnowiona starówka wprowadza wyjątkowo, szczególnie nocą, romantyczną atmosferę. Do Signagi chętnie przyjeżdżają młodzi po to, żeby w tak pięknej scenerii wziąć ślub. I trzeba przyznać, że miejsce jest naprawdę magiczne.

gruzja_signagi8

gruzja_signagi10

gruzja_signagi11

gruzja_signagi12

gruzja_signagi13

gruzja_signagi14

 

gruzja_signagi15gruzja_signagi16gruzja_signagi1 gruzja_signagi2 gruzja_signagi3 gruzja_signagi4  gruzja_signagi6 gruzja_signagi7  gruzja_signagi9        gruzja_signagi17 gruzja_signagi18 gruzja_signagi19 gruzja_signagi20 gruzja_signagi21 gruzja_signagi23 gruzja_signagi22

zdjęcia: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

Komentarze

komentarze

2 przemyślenia nt. „Signagi, Kachetia – kraina winem płynąca. Gruzja.

  1. Piękne miejsce! W przyszłym roku planuję wakacje w Gruzji, mam nadzieję, że na blogu pojawi się wiecej ciekawostek o Gruzji, pozdrawiam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *