Nr 80. Stylowa czy nowoczesna? Aranżacja sypialni.

syp3_2

Jak wyglądają Wasze sypialnie? czy wolicie raczej jasną czy może ciemną kolorystykę? Coś klasycznego czy zdecydowanie nowoczesnego? dzisiaj zapraszam na projekt klasycznej sypialni w zimnych odcieniach beżu.

Układ funkcjonalny jest bardzo prosty. Na środku łóżko, po jego bokach szafki nocne. Toaletka, fotel… po prawej stronie komoda (nie widać na wizualizacji), szafy brak ponieważ tuż obok znajduje się garderoba.

Nad łóżkiem dwie wnęki, w których umieściłam lampy nocne. Skąd się tam wzięły? Trochę nieszczęśliwie w pokoju, umieszczono przewody wentylacyjne. To właśnie ta wystająca ściana (pomiędzy wnękami) to kominy. I jak tu zaaranżować sypialnię z kominem na środku ściany? Po prostu – nadbudować ściankę i w ten sposób powstały takie oto wnęki centralnie nad łóżkiem.

Wnętrze jest klasyczne, ale co tutaj właściwie jest takie klasyczne? łóżko ma zdecydowanie nowoczesną formę. Jest tapicerowane w dwóch kolorach  (korpus w kolorze ecru, a zagłówek w takim dziwnym kolorze: coś pomiędzy brązem a szarością…). Nowoczesne jest też oświetlenie. Szafki nocne natomiast, toaletka i fotel mają już zdecydowanie formy klasyczne.

Bardzo ważnym aspektem była kolorystyka. Jest tutaj kilka (aż 8!) różnych odcieni beżu. Mogłoby się wydawać, że taka różnorodność kolorystyczna się nie sprawdzi. Tak, gdybym dodała jeszcze jakiś mocny element kolorystyczny, pokój wyglądałby fatalnie. Ale tak, trzymając się jednej barwy – beżu, za to w wielu odcieniach, całość gra.

 

syp3_1

 

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Więcej moich projektów wnętrz znajdziesz tutaj.

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

 

12 comments on “Nr 80. Stylowa czy nowoczesna? Aranżacja sypialni.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress