The Cloudy Bay Garden

1

Dziś chwila oddechu od projektów wnętrz :) zapraszam do obejrzenia ogrodu The Cloudy Bay Garden, który został pokazany na wystawie Chelsea Flower Show w Londynie.

Cloudy Bay to legendarne nowozelandzkie wino  – podobno wyśmienite, niestety jak dotąd nie miałam okazji skosztować :(  i to właśnie marka Cloudy Bay była sponsorem aranżacji zieleni, którą dziś możecie zobaczyć.

Ogród został zaprojektowany przez Adrew Wilsona i Gavina McWilliama. Inspiracją dla projektantów było nic innego jak właśnie wino. Koloryt, nuta, smak, aromat…

Przyznaję, że będąc na wystawie nie czytałam opisów poszczególnych ogrodów. W zasadzie dopiero dzisiaj podczas przygotowania tego postu dowiedziałam się, że ogród był inspirowany winem. Moim pierwszym skojarzeniem, kiedy zobaczyłam ogród The Cloudy Bay Garden (a dokładnie zestawienie kolorystyczne zieleni) było właśnie wino!

Dzisiejszy ogród to prosta i bardzo elegancka aranżacja idealnie odzwierciedlająca zamysł projektantów. Ogród został wyróżniony jedynie srebrnym medalem. Szkoda, ale może jury również nie doczytało opisu?

A jeśli nie wiesz co to Chelsea Flower Show, to zapraszam tutaj :)

57234698

 

foto – Iwona Klęczaj

 

Więcej ogrodów znajdziesz tutaj.

 

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

One comment on “The Cloudy Bay Garden

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress