The Mindfulness Garden

rhs7_1

Mała przerwa od projektów wnętrz, dziś mam dla Was ogród The Mindfulness Garden, zaprojektowany przez Martina Cook’a na wystawę Chelsea Flower Show 2013.

Ogród, który widzicie to nie tylko kompozycja zieleni ale również ciekawa instalacja artystyczna. Mury otaczające ten skrawek ziemi zostały pomalowane w różne wzory kwiatów. Przez ogród przechodzi mały “strumyk”, którego dno zostało wyłożone kolorowym szkłem również z kwiatowym printem. Kompozycja kolorystyczna z kwiatów, traw i drzewek jest bardzo malarska

Inspiracją przy tworzeniu tego ogrodu był chaos, niepewność czasów, w jakich żyjemy oraz silna potrzeba skupienia się i ciszy. Architekt również nawiązuje do kontrastu pomiędzy malarstwem Pollocka –  ekspresyjnym i chaotycznym, a prostota i surowością rzeźb Barbary Hepworth.

Ale już pomijając “co artysta miał na myśli” trzeba przyznać, że ogród jest wyjątkowo uroczy. Gąszcz traw i kwiatów oraz wymalowane mury zrobiły na mnie duże wrażenie.

Za projekt ogrodu The Mindfulness Garden, Martin Cook został nagrodzony złotym medalem na wystawie Chelsea Flower Show 2013 w Londynie.

rhs7_2 rhs7_3 rhs7_4 rhs7_5

foto by Iwona Klęczaj

 

Inne posty na temat ogrodów (kliknij w wybrany obrazek):

105

bw3rhs5_1wio6

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress