The Mind’s Eye

10

Pamiętacie ogrody z wystawy Chelsea Flower Show, które pokazywałam prawie dwa tygodnie temu? no więc relacji  z wystawy ciąg dalszy – dzisiaj ogród “The Mind’s Eye” zaprojektowany przez LDC Design.

Ogród, którego nazwę możemy przetłumaczyć jako “Oko umysłu” to jedna z aranżacji z kategorii Fresh Gardens – ogrodów pełnych nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w sztuce tworzenia zieleni.

Ogród zaprojektowano jako przestrzeń pełną doznań dla wszystkich naszych zmysłów, a więc wzroku, dotyku, słuchu, zapachu a nawet smaku. Jest doskonałym przykładem na to, że przyrodę doświadczamy nie tylko poprzez kontakt wzrokowy, ale również a może przede wszystkim poprzez zapach, dźwięk (np. szum wody, wiatru kołyszącego drzewa…), dotyk czy smak.

Tak jak zawsze śmieszyły mnie piękne i górnolotne idee niekoniecznie (zwykle nie) spójne z dziełem, tak tutaj muszę przyznać, że ta aranżacja zieleni doskonale odzwierciedla idee autorów.

Kolorowa ściana, która zarazem jest formą przestrzenną, szklany box, który jest pewną formą fontanny, ogrodzenie to połączenie szklanych kolorowych tafli z pionowymi kompozycjami zieleni… na tak małej przestrzeni umieszczono niezliczoną ilość zupełnie dla mnie nowych pomysłów. Ten ogród zaskakuje na każdym kroku!

Sponsorem tej aranżacji jest The RNIB (Royal Institute of Blind People) we współpracy z Countryside. “The Mind’s Eye” to bardzo nowoczesna i ciekawa aranżacja zieleni z doskonale trafionym pomysłem na stworzenie ogrodu dla osób niedowidzących.

Ogród otrzymał najwyższe wyróżnienie w kategorii Fresh Gardens: złoty medal oraz nagrodę publiczności.

Krótki film z wizyty w tym ogrodzie możecie zobaczyć tutaj.

 

 

174123567891112131415181916242021252223

foto by Iwona Klęczaj

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

 

 

 

One comment on “The Mind’s Eye

  • Kacper , Direct link to comment

    Świetna aranżacja, poukładany i przemyślany bałagan, bardzo naturalnie. Ma wątpliwości co do płyt chodnikowych. Może coś innego?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress