The Telegraph Garden

 

rhs19_13

The Telegraph Garden, którego autorami są Tommaso del Buono i Paul Gazerwitz to kolejny przykład ogrodu z kategorii Show Gardens z tegorocznej wystawy w Londynie.

Inspirowany tradycyjnym włoskim ogrodem. Elegancki, świeży,  jest świetnym przykładem na nowoczesną aranżację zieleni.

Ogród z dwóch stron został zamknięty wysokim żywopłotem. Na jednym końcu powstał kącik wypoczynkowy z białymi drucianymi fotelami. Tutaj też znajduje się kamienna ciemna ściana, która z drewnianymi elementami tworzy zaskakującą kompozycję. W formie zadaszeń, które będą chronić przed nadmiarem słońca – szpaler drzew (lipy). Na środku ogrodu, tuż przy ścianie z żywopłotu znajduje się drugi kamienny blok, tym razem z jasnego trawertynu, który świetnie podkreśla barwę zieleni. Trawniki i kwiatowe łąki zostały urozmaicone przez bukszpany idealnie wystrzyżone w kształt elipsy i drzewka cytrynowe.

Muszę przyznać, że ten elegancki i nowoczesny ogród bardzo mi się spodobał. Szczególnie przypadł mi do gustu dobór kolorystyczny. Ciemna zieleń w nieco zimnym odcieniu przechodzi w jasną jaskrawą, aż po żółcie i barwy limonki. Do tego odrobina błękitu i różu. Kompozycja idealna!

rhs19_1rhs19_2rhs19_3rhs19_5rhs19_6rhs19_4rhs19_7rhs19_8rhs19_9rhs19_10rhs19_11rhs19_12

 

foto by Iwona Klęczaj

 

Więcej aranżacji ogrodów znajdziesz tutaj.

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

   

04 comments on “The Telegraph Garden

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress