Togenkyo – A Paradise on Earth

 

paradise20

Dzisiaj pokażę Wam jeden z ponad trzydziestu ogrodów zaprezentowanych na wystawie RHS Chelsea Flower Show 2014 w Londynie, którą miałam okazję obejrzeć w zeszłym tygodniu.

Prezentowane ogrody były podzielone na trzy kategorie: Show Gardens, Fresh Gardens i Artisan Gardens. Jako pierwszy pokażę Wam ogród z kategorii Artisan Gardens co w wolnym tłumaczeniu oznacza ogród artysty, rzemieślnika, wykonany własnoręcznie z niezwykłą precyzją przy użyciu tradycyjnych metod…

Aranżacja, którą widzicie na zdjęciach to ogród o nazwie “Togenkyo – A Paradise on Earth”, którego autorem jest japoński architekt zieleni Kazuyuki Ishihara (autora możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, z lewej strony. Świetnie wpisuje się w otoczenie :)).

Inspiracją do tego ogrodu była japońska legenda o niezwykłym miejscu zwanym Togenkyo. Legenda głosi, że tego, kto odnajdzie to miejsce, opuszczą problemy i trudy życia. Ale krainę Togenkyo można zobaczyć tylko raz, nigdy więcej nie można jej ujrzeć ponownie.

Ten niesamowity ogród japoński powstał na maleńkim skrawku ziemi (~50m2) ale bogactwo roślin, kolorów, detali i ciekawych rozwiązań mogłoby zapełnić duży park. Oglądając tę aranżację naprawdę ma się wrażenie jakbyśmy nagle znaleźli się w bajce, w której wszystko może się zdarzyć :)

Dzięki temu wyjątkowo zdolnemu artyście – Kazuyuki Ishihara, mogłam odwiedzić właśnie taką niezwykłą krainę i muszę powiedzieć, że ten ogród był dla mnie największym zaskoczeniem.

Ogród został doceniony i otrzymał złoty medal w swojej kategorii “Artisan Gardens”.

Krótki filmik z wizyty w tym ogrodzie możecie zobaczyć tutaj

Enjoy!

paradise7

paradise14 paradise15paradise17paradise1paradise18paradise19paradise12paradise4paradise5paradise13paradise9paradise16

 

foto by Iwona Klęczaj

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

 

 

 

10 comments on “Togenkyo – A Paradise on Earth

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress