Walt Disney

disney

Czy jest ktoś, kto w dzieciństwie nie oglądał Myszki Miki, Kaczora Donalda czy psa Pluto?? czy jest ktoś kto nie lubił tych bohaterów kreskówek? założę się, że nie :)

Kiedy na półce w Empiku zobaczyłam biografię Walta Disney’a, z niecierpliwością (jeszcze w sklepie :) ) zabrałam się za czytanie.

Kim był pan od Myszki Miki? Walt pochodził z biednej rodziny, od dziecka był zmuszany do pracy przez ojca tyrana. Był niezbyt pilnym uczeniem, świetnym rysownikiem, ale przede wszystkim był wielki marzycielem.

“Miki jest sympatycznym facetem, który nigdy nikogo nie skrzywdził i który popada w niezawinione przez siebie kłopoty, ale zawsze udaje mu się dzielnie pokonać przeciwności losu” – mawiał Disney. Twierdził, że Myszka Miki to jego alter ego.

Stworzył wiele kultowych postaci, wiele filmów dla dzieci, które uwielbiają również dorośli, jednak jego konikiem nie były kreskówki a parki rozrywki – Disneylandy.

Otrzymał aż 59 nominacji do Oscara, z czego zdobył 22 statuetki! Walt Disney był bez wątpienia geniuszem i jak każdy genialny człowiek miewał trudny charakter i swoje ciemne strony…

“Potęga marzeń” Boba Thomasa to świetna książka. To taki troszkę powrót do dzieciństwa i marzeń. Polecam!

 

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress