Nr 170. Biało – szara łazienka z fioletem

lazienka_fioletowa1

 

Witam w niedzielne popołudnie. Mam nadzieję, że weekend minął Wam w miłym nastroju :) A dziś mam dla Was nową propozycję aranżacji wnętrza łazienki. Łazienka znajduje się na poddaszu domu jednorodzinnego i jest tą łazienką “rodzinną”. Poniżej możecie zobaczyć układ funkcjonalny. Jak widzicie pomieszczenie jest podzielone na dwie strefy, które wynikają z układu ścian i okien. W pierwszej strefie (tej bliżej wejścia) została umieszczona wanna (180x80cm). Nad nią znajduje się okno połaciowe więc podczas wieczornych kąpieli można, o ile nie brzmi to zbyt pretensjonalnie…, ale faktycznie – można obserwować niebo. Drzwi usytuowane z lewej strony wanny prowadzą do sauny.

Strefa druga to miejsce na natrysk, umywalkę i wc. Natrysk jest bardzo duży, ma wymiary 165x100cm, został wyposażony w siedzisko i… pozbawiony brodzika. Tzn. posadzka w obrębie prysznica została wykonana z płytek terakotowych z odpowiednim spadkiem, i spełnia dokładnie taką samą funkcję jak brodzik. Na ścianie, do której przylega natrysk i umywalka zaprojektowałam długą na całą ścianę wnękę. Wnęki w zasadzie są dwie, usytuowane na różnych poziomach. Mają zarówno funkcję praktyczną (służą jako półki na kosmetyki) jak również dekoracyjną – zostały wykończone dekoracyjną fioletową mozaiką.

 

lazienka2_2-1A teraz kilka słów o stylistyce. Wnętrze należy do tych nowoczesnych, ale jak się dobrze przyjrzymy zastosowałam tutaj kilka klasycznych elementów. Do spokojnej stonowanej kolorystyki biało – szarej dodałam melanżową mozaikę w odcieniach fioletu. Sufit w strefie drugiej, jeśli zwróciliście uwagę – jest bardzo, ale to bardzo dekoracyjny. Ma kształt trapezu i został wykończony sztukaterią, i w całości pomalowany na kolor szary. Zastosowałam tutaj małe rozetki, które nietypowo – rozrzuciłam na bocznych ściankach sufitu, natomiast na stropie dodałam piękne dekoracyjne listwy. Wszystkie elementy sztukateryjne wybrałam z firmy NMC.

Podstawowe oświetlenie to halogeny (ukryte w suficie podwieszanym), ale są tutaj również ledy (zostały ukryte za sztukaterią wokół szarego sufitu) oraz piękny biały żyrandol nawiązujący do stylu barokowego.

Materiały:

1/ płytki Paradyż, seria Piumetta/Piume

  • ścienne białe i szare 59,5 x 29,5cm błyszczące
  • podłogowe 32,5 x 32,5 cm matowe

2/ mozaika szklana fioletowy melanż, Dunin

3/ wanna 180×80 cm, Duravit, model Daro

4/ umywalka stawiana na blat Duravit, seria Vero, wym. 70 x 47 cm

5/ wc wiszący Duravit, seria Vero

6/ spłuczka podtynkowa Geberit

7/ sztukateria NMC

8/ żyrandol Moooi, Paper Chandelier

lazienka_fioletowa2 lazienka_fioletowa3

 

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

5 przemyśleń nt. „Nr 170. Biało – szara łazienka z fioletem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *