Calatrava. Walencja.

15

Zapraszam Was na krótką wycieczkę do “miasta przyszłości”. Tuż po świętach Wielkanocnych miałam okazję zwiedzać Walencję i pobliskie mniejsze miasteczka. Wyjazd udał się znakomicie. Dziś pokażę Wam zdjęcia z “Ciudad de las Artes y las Ciencias” co po hiszpańsku znaczy Miasteczko Sztuki i Nauki, a zwane jest potocznie jako dzielnica przyszłości.

Autorem tych niesamowitych obiektów jest Santiago Calatrava, światowej sławy architekt i inżynier, urodzony w Walencji w 1951 r. W swoim portfolio ma takie projekty jak dworce, lotniska, muzea, biurowce a także mosty. Jego ulubionym materiałem jest beton. Główną inspiracją jest dla niego świat roślin i zwierząt.

Kompleks Miasteczka Sztuki i Nauki w Walencji składa się z kilku obiektów. Każdy z nich o niepowtarzalnej formie rzeźbiarsko – architektonicznej. Całość utrzymana w biało – błękitnej kolorystyce.

Pierwszy obiekt to L’Hemisferic (planetarium) o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m2. Drugi – L’Oceanogràfic (oceanarium) – ponad 110 tys. m2. Kolejny obiekt to Muzeum Nauki. W kompleksie znajduje się również opera i agora.

 

Adres:

Ciudad de las Artes y las Ciencias, Walencja, Hiszpania

10  14 13 12 11

91162345617

78

p.s. a Ani i Manelowi dziękuję za miłą gościnę ;)

photos: Iwona Klęczaj

 

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

04 comments on “Calatrava. Walencja.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress