Nr 169. Classical & Chic. Salon z jadalnią.

salon_ch7

Po dłuuugiej przerwie… zapraszam Was do obejrzenia kolejnego mojego projektu wnętrza. Tym razem jest to projekt części dziennej czyli salonu i jadalni. Salon znajduje się w apartamencie o łącznej powierzchni około 150 m2, który powstał z połączenia dwóch sąsiadujących mieszkań. Poniżej możecie zobaczyć układ funkcjonalny wnętrza oraz fragmenty sąsiadujących z nimi pomieszczeń.

Salon z jadalnią tworzą przestrzeń o kształcie litery L. Są połączone z holem wejściowym oraz mają bezpośrednie przejście do kuchni (z jadalni). Pomieszczenie jest bardzo dobrze doświetlone – znajduje się tutaj aż pięć okien, z czego jedno stanowi wyjście na mały balkon.

Wyposażenie wnętrza to zupełnie standardowy zestaw: kanapa, stolik kawowy, telewizor, stół rozsuwany, witryna w jadalni, biblioteka oraz (to już mniej standardowe :) akwarium w zabudowie.

Kolorystyka wnętrza jest oparta na dwóch barwach: ciepłym brązie i kolorze ecru. Podstawowe materiały wykończeniowe we wnętrzu to drewno i kamień.

Podłoga została wykończona deską jesionową, a niewielki fragment tuż przy wejściu do mieszkania oraz przy kominku jest wykończony gresem w kolorze kremowym. Meble w całości zostały wykonane na zamówienie (fornir dąb kakao z charakterystycznym pasiastym wzorem). Meble tapicerowane są wykonane z naturalnej skóry w kolorze ecru. Przy kominku oraz nad sofą pojawił się kamień naturalny (trawertyn), który świetnie komponuje się z drewnem i nadaje wnętrzu pewnej elegancji.

Ogromne znaczenie w aranżacji tego wnętrza stanowi oświetlenie i układ sufitu. Nad sofą znajduje się duża dekoracyjna lampa. Jako dodatkowe punkty świetlne zastosowałam halogeny podtynkowe. Sufit podwieszany podkreśla kształt pomieszczenia i optycznie je podwyższa. Krawędzie sufitu zostały również doświetlone wężami ledowymi. Nad stołem w jadalni natomiast, pojawiły się proste i eleganckie lampy nawiązujące formą do lampy stojącej przy akwarium.

 

salon_ch_funkcja

 

salon_ch2

salon_ch1

 

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

26 comments on “Nr 169. Classical & Chic. Salon z jadalnią.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress