Nr 106. Ferrari, Lamborghini… – pokój dla chłopca, wielbiciela szybkich samochodów

ferrari3

 

Czy już pisałam, że uwielbiam projektować pokoje dla dzieci? a szczególnie pokoje tematyczne? tak, chyba pisałam już o tym kilka razy :) Dzisiaj zapraszam Was do obejrzenia pokoju Kuby – fana szybkich samochodów.

Kiedy projektowałam ten pokój, Kuba miał 7 lat i jedną wielką pasję – samochody. Ale nie byle jakie samochody, tylko te z wyższej półki i szybkiej jazdy: Ferrari i Lamborghini. Rodzice Kuby (strasznie fajni ludzie zresztą) chcieli żeby zaprojektować chłopcu pokój – azyl i jego mały świat, taki w którym będzie się dobrze czuł, taki który będzie zgodny z jego zainteresowaniami i wreszcie taki, który stylistycznie będzie odpowiedni zarówno dla 7-latka jak i dla nieco starszego chłopca.

Pokój znajduje się na poddaszu, ma powierzchnię ~12 m2 i jest nieco “pokrzywiony” – a to przez skośną ścianę z  oknem połaciowym, a to przez fragment półokrągłej ściany (za tą ścianą znajduje się klatka schodowa na planie koła).

Pod oknem połaciowym ustawiłam łóżko, tuż obok z jego prawej strony znajdują się czerwone półki we wnęce – alternatywa dla szafki nocnej. Pod drugim oknem zaś stanęło narożne duże biurko, a nad nim tablica na jakieś super-ważne notatki czy złote myśli Kuby. Na wizualizacji, tej z biurkiem, widać (z lewej strony) fragment okrągłej ściany – na niej umieściłam listwy metalowe do przyczepiania plakatów za pomocą magnesów. Biblioteka i szafki znajdują się przy drzwiach, a szafy nie ma ponieważ tuż obok jest garderoba.

Żeby stylistycznie jakoś pogodzić dwa światy: Ferrari i Lamborghini, pokój podzieliłam na dwie strefy…koloru. Pierwsza to ta obok łóżka – czerwona. Nie wiem jak Wam, ale mi zawsze Ferrari kojarzyło się z kolorem czerwonym i właśnie dlatego strefa koloru czerwonego należy do Ferrari. “Ściana Ferrari” z czarnym koniem i grafiką samochodu (tutaj znajdują się drzwi do garderoby) została połączona z biblioteką oraz półkami przy łóżku. Strefa druga natomiast jest przypisana drugiej wspomnianej już marce i jest czarna. Tutaj również umieściłam “ścianę” Lamborghini (przy biurku) z grafiką żółtej wyścigówki.

Bardzo popieram rodziców, którzy nie tylko nie ignorują hobby (czasem nawet bardzo dziwacznych) swoich dzieci, ale wręcz zachęcają ich do rozwijania swoich zainteresowań. A wiadomo, jak to bywa w dzisiejszych czasach, myśląc o swojej przyszłości zawodowej wielu myśli przede wszystkim o zarabianiu pieniędzy, pasja schodzi na plan drugi. Ale co to za lekarz, adwokat, nauczyciel, kucharz,  kierowca, czy chociażby architekt bez pasji? – no cóż żaden z niego specjalista. A kto wie co może w przyszłości wyniknąć z hobby Kuby? może wyrośnie na nowego mistrza Formuły 1, albo konstruktora szybkich samochodów?

ferrari1ferrari2

 

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Więcej projektów wnętrz dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

11 comments on “Nr 106. Ferrari, Lamborghini… – pokój dla chłopca, wielbiciela szybkich samochodów

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress