Nr 160. Fioletowa łazienka

cielo_malva1

Lawenda już kwitnie w najlepsze, pachnie niesamowicie i tak sobie przypomniałam o pewnym  projekcie, który przygotowałam jakiś czas temu, a który jest właśnie w takich lawendowych kolorach: zapraszam do obejrzenia projektu wnętrza lawendowej łazienki.

Łazienka, którą widzicie na wizualizacjach jest bardzo duża, ma aż 15,20 m2 powierzchni. Znajdują się w niej dwie umywalki, wc, bidet, natrysk, wolnostojąca wanna i całkiem pojemna szafa.

Łazienka w całości została wykończona płytkami włoskiej marki FAP z kolekcji Cielo. FAP to jedna z moich ulubionych marek płytek ceramicznych. Płytki są bardzo dobrej jakości, a katalog jest tak różnorodny, że tutaj naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Muszę przyznać, że nie lubię kiedy łazienka jest zbyt duża, a ta na początku projektowania właśnie taka mi się wydawała – zwyczajnie za duża, zbyt przestrzenna. Po ustawieniu umywalek, szafek, wc, wanny… zostaje bardzo dużo wolnej przestrzeni. Co zrobić z tą wolną przestrzenią, która tylko wprowadza niepotrzebny chłód do wnętrza? Mniejsze pomieszczenia są zdecydowanie bardziej przytulne.

I właśnie ze względu na wielkość pomieszczenia uważam, że wprowadzenie bardziej zdecydowanych kolorów, ociepli wnętrze i sprawi, że stanie się ono bardziej przyjazne dla nas.

W projekcie wykorzystałam fioletową kolorystykę, która wprowadziła miły letni nastrój we wnętrzu. Meble i ceramikę wybrałam biało – czarną w prostych klasycznych formach. Co do układu płytek i dekoracji, oczywiście nie mogłam nie pomieszać różnych barw, faktur i form… :) Przy umywalkach i wannie pojawiły się dekory z motywem kwiatów w mocnym fioletowym kolorze. Pas mozaiki wokół wanny ma swoje odwzorowanie w suficie podwieszanym, a meble w dwóch kolorach nawiązują do biało-czarnej wanny.

 

cielo_malva4

cielo_malva10

 

cielo_malva6

cielo_malva11

–    cielo_malva8cielo_malva7

 

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

 

 

 

09 comments on “Nr 160. Fioletowa łazienka

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress