From the Reichstag to the Bundestag – film, light and sound show in Berlin

berlin11

 

Już od ponad roku, co wieczór w berlińskiej dzielnicy rządowej odbywa się niebywały spektakl. Prawdziwe show świateł dźwięku i obrazu ukazujące historię niemieckiego parlamentu: od Reichstagu do Bundestagu…

Pokaz obejmuje 130 lat istnienia budynku parlamentu ukazując zniszczenia, naprawy i reinkarnację… jaka nastąpiła w 1990 roku dzięki zjednoczeniu Niemiec.

Warto wybrać się na pokaz i spacer po dzielnicy rządowej. Panuje tu atmosfera prawdziwej światowej metropolii. I jest to chyba jedyne miejsce w Berlinie, które naprawdę mi się podoba :)

więcej informacji na temat pokazu znajdziecie tutaj

A poniżej moje mało-profesjonalne nagrania i zdjęcia, enjoy :)

(powyżej)… wspomnienia zburzenia Muru Berlińskiego. W tym roku mija 25 lat od tamtego wydarzenia, a rocznica przypada dokładnie na 9 listopada.

 

 

 

berlin9

berlin3berlin10berlin6

berlin33berlin1

berlin2

berlin12berlin13

berlin4berlin8

berlin27

berlin26

berlin14berlin15berlin22berlin18

berlin25berlin30berlin29berlin19berlin24berlin32berlin23berlin16berlin17berlin20berlin21

 

 

 

 

berlin28 berlin31

photos: Iwona Klęczaj

 

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

4 przemyślenia nt. „From the Reichstag to the Bundestag – film, light and sound show in Berlin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *