Kaplica Zamkowa. Lublin.

kaplica1         –

W dzisiejszym poście chciałabym Was zachęcić do odwiedzenia pewnego niezwykłego miejsca w Lublinie, mianowicie – kościoła Trójcy Świętej zwanego Kaplicą Zamkową.

Kaplica została wybudowana w stylu gotyckim, w II połowie XIV wieku.  Zaś w XV wieku wykonano malowidła ścienne w stylistyce bizantyjsko-ruskiej.

Moje zdjęcia nawet w połowie nie oddają klimatu tego niezwykłego wnętrza. Przy okazji wizyty w  Lublinie, koniecznie wybierzcie się na zamek aby zobaczyć te bezcenne freski.

kaplica2

kaplica3kaplica4kaplica5kaplica6kaplica7kaplica8kaplica9kaplica10

photos Iwona Klęczaj

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

 

4 przemyślenia nt. „Kaplica Zamkowa. Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *