Nr 171. Klasyczne schody w nowoczesnym wydaniu

jojo_design_hol1

 

W zasadzie w każdym domu pojawia się problem schodów. Już na etapie projektowania budynku pojawia się dylemat na temat schodów i to wtedy jest właśnie doskonały moment na ostateczną decyzję. Jaką wybrać formę schodów, która z nich będzie zarówno wygodna jak i efektowna?

Poniżej przedstawiam Wam propozycję schodów zabiegowych w domu jednorodzinnym. Hol w projektowanym domu ma naprawdę dużą powierzchnię dlatego można było pozwolić sobie na te bardziej efektowne w swojej formie schody.

Schody mają formę zabiegową, a hol na piętrze ma postać antresoli wokół pustki (“pustka” ma formę prostokąta z zaokrąglonymi bokami o wymiarach 238x 320 cm nad parterem). Takie rozplanowanie klatki schodowej jest bardzo klasyczne i z powodzeniem mogłoby się znaleźć w … pałacu. Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką pałacowych wnętrz i nie zdarza mi się takich wnętrz projektować. Na szczęście tutaj nie było problemu z wyborem stylistyki, właściciele domu byli zdecydowani na zupełnie nowoczesną aranżację.

Schody zostały wykończone naturalnym drewnem. Zarówno stopnice i podstopnice, jak również policzki schodów (czyli boki) jak i poręcz została wykonana z pięknego naturalnego drewna o czerwonej barwie – drewna merbau. Podłoga w holu na parterze została wykończona polerowanymi płytkami gresowym w kremowym kolorze.

Na klatce schodowej pojawił się jeden bardzo mocny akcenct w postaci balustrady. Została ona wykonana ze szkła samonośnego (tzn. że szkło jest montowane do policzków schodów, mocowanie jest ukryte pod drewnianym wykończeniem) z biało-czarną grafiką. W związku z tak dekoracyjnym elementem, ściany pozostały zupełnie białe z kilkoma biało-czarnymi fotografiami.

Podstawowe oświetlenie stanowią lampy wiszące (są zawieszone na suficie na I piętrze i zwieszone wewnątrz pustki nad parterem), jest ich w sumie 5 sztuk. Dodatkowo zaprojektowałam oświetlenie na schodach. Tzn. pod każdą deską stopnicową zostały wmontowane listwy ledowe, które wieczorem dają fantastyczny efekt.

jojo_design_hol3

 

jojo_design_hol2

projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

 

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

6 przemyśleń nt. „Nr 171. Klasyczne schody w nowoczesnym wydaniu

  1. Schody to taka dusza domu. Moim zdaniem drewno sprawdza się najlepiej, zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz, i daje dużo ciepła. Schody z fotografii właśnie takie są, cudowne :)

  2. Świetna aranżacja wnętrza, schody eleganckie, przepiękne. Drewno i biel otoczenia dają przytulność temu wnętrzu. Świetny projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *