Nr 149. Klasyczny salon w odcieniach beżu

salon18_1

Wielu z moich klientów ma problem z wybraniem dla siebie odpowiedniej stylistyka wnętrza. Wnętrze klasyczne czy nowoczesne? minimalizm czy współczesną formę baroku? a może da się to wszystko połączyć na jednej przestrzeni? Dziś chciałabym Wam pokazać projekt wnętrza salonu, w którym zestawiłam elementy klasyczne z nowoczesnymi.

Salon jest połączony z kuchnią i jadalnią. Całość ma powierzchnię ~70 m2. Najważniejsze strefy funkcjonalne zostały umieszczone tuż obok siebie: strefa wypoczynkowa, telewizyjna oraz kominek. Wydaje mi się, że ustawienie ściany telewizyjnej i kominka obok siebie, na dwóch sąsiadujących ścianach to najlepsze rozwiązanie. Najlepiej zastosować kominek narożny i narożną kanapę lub dwie sofy stojące do siebie prostopadle. W ten sposób stworzymy bardzo prosty i uporządkowany układ przestrzeni.

Większość mebli ma prostą i nowoczesną formę, ale w zestawieniu z pewnymi elementami dekoracyjnymi robią wrażenie klasycznych. Dominującym elementem we wnętrzu jest tapeta z bogatym wzorem, która pojawiła się w tle ściany telewizyjnej.  Również oświetlenie nawiązuje do form klasycznym – potężne abażury i metalowe podstawy lamp stojących czy kinkietów.

W moim projekcie zastosowałam kilka bardzo istotnych detali w klasycznej stylistyce. Mianowicie – sztukateria jako wykończenie sufitu podwieszanego o schodkowej formie; stolarka drzwiowa z klasycznym układem szprosów i ze szlifowanym szkłem (podobnie został wykonany mebel wiszący na wprost ściany TV); listwy przypodłogowe dopasowane do drzwi wewnętrznych (zawsze listwy dobieramy do drzwi a nie do podłogi); tapeta w klasyczne pionowe pasy i kolorystyka wnętrza: od subtelnie złamanych bieli, przez beże po głębokie brązy.

salon18_3salon18_2

 

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

13 przemyśleń nt. „Nr 149. Klasyczny salon w odcieniach beżu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *