Nr 24. KREM Z CZEKOLADĄ – aranżacja wnętrza przedsionka

prz3

 

Dzisiaj pokaże Wam aranżację wnętrza pomieszczenia, które znajduje się w każdym domu jednorodzinnym. Jest to przedsionek, miejsce przez wielu zapominane podczas urządzania domu.

Zawsze mnie dziwi z jaką niedbałością potrafimy urządzić przedsionek. Na podłodze najbrzydsze z możliwych płytki, albo “mozaika” takich, które akurat leżały gdzieś w domu, ściany w jakimś dziwno szaro-burym kolorze, oświetlenie o mocy 20W i wszechobecny bałagan – taki jest obraz przeciętnego przedsionka :) Pomieszczenia nr 1 w naszym domu. Tak nr 1, bo przecież to jest właśnie pierwsze pomieszczenie, które widzimy wchodząc do domu.

Do każdego projektu podchodzę z równym zaangażowaniem, nawet do takich małych, i dla niektórych zdawałoby się nieważnych pomieszczeń, jak przedsionki. Oto moje żelazne zasady przy urządzaniu tej przestrzeni:

Po pierwsze – praktycznie! Musi się tu znaleźć pojemna szafa na ubrania i buty, jakieś niewielkie siedzisko (bardzo przydatne przy zakładaniu butów), kilka wieszaków (tylko dla gości! domownicy ubrania chowają do szafy) i duże lustro.

Po drugie – estetyka! uwierzcie mi, że naprawdę niewiele potrzeba pieniędzy żeby przedsionek wyglądał estetycznie. Nie musi być “na bogato”, wystarczy że będzie prosto, schludnie, czysto!

Po trzecie – porządek! nic nie wygląda tak źle jak porozrzucane buty albo stos kurtek wiszących na jednym wieszaku. Dlatego ważne jest rozsądne rozplanowanie szafy. Takie, żeby nawet dzieci z łatwością dostawały do wieszaków, czy swobodnie mogły odnaleźć własne obuwie. “Otwarte” półki na buty to już przeszłość!

Jak widzicie przedsionek, który przedstawiam jest bardzo bardzo prosty. Zastosowałam tu wszystkie z powyższych zasad. Co do stylistyki mamy tutaj tylko dwa kolory krem i czekoladę. Elegancji nadaje natomiast klasyczna tapeta w pionowe pasy i piękna lampa z mega dużym abażurem.

 

prz2

 

Projekt wnętrz: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej moich projektów wnętrz, kliknij tutaj.

 

 

10 comments on “Nr 24. KREM Z CZEKOLADĄ – aranżacja wnętrza przedsionka

  • Marysia , Direct link to comment

    Super, bardzo elegancko. Ale to prawda, u mnie w domu przedsionek jest jakiś taki niedokończony. W sumie, nigdy nie myślałam, że przecież mógłby lepiej wyglądać:)

  • Hania Wonko , Direct link to comment

    Dziękuję za przyjemność patrzenia na Pani pomysły. Nie pozwoli mi Pani zestarzeć się. Mam wybór w swoim mieście i dzielnicy, albo siedzieć i podziwiać Pani rozwiązania urządzania wnętrz, albo tańczyć na dechach nad zalewem Borki- Radom, na dyskotece dla seniorów. Wybrała trening dla mózgu. Ja robię meble. Mam 60 lat, i kilku moich Klientów w swoich propozycjach pokazało mi Pani projekty. Lubią Pani ciekawe, praktyczne rozwiązania . Proszę Pani, ja nie pójdę na emeryturę, bo mi Pani pokazała sens tworzenia otoczenia wokół siebie. To nie tylko ludzie i ich mowa używana w komunikacji , ale interpretacja użytecznych form przestrzennych wtopionych w naszą codzienność. Duży szacunek dla Pani. Pozdrawiam z Radomia- Hania Wonko

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress