Nr 33. Kuchnia w kolorze cappuccino DETAILS

cap5

 

Ponad dwa tygodnie temu pokazywałam Wam projekt wnętrza kuchni w kolorze cappuccino. Projekt bardzo Wam się spodobał, o czym pisałyście w komentarzach na FB. Również było sporo lajków, z czego się bardzo cieszę.

Dla przypomnienia projekt możesz zobaczyć tutaj.

A dzisiaj detale z tego projektu:

Meble

Meble są wykonane z płyt mdf, lakierowanych na wysoki połysk w kolorze cappuccino wg próbnika ICA  nr 172

Meble nie mają uchwytów tzn. zamiast uchwytów są tutaj specjalne rowki we frontach, które spokojnie zastępują uchwyty. Takie rozwązanie można również zastąpić listwami uchwytowymi, które montuje się w górnej część frontu szafki, na całej jej szerokości. Taką listwę można też polakierować w tym samym kolorze co szafka. Jednak i tak będzie ona widoczna, więc jeśli zależy Ci na minimalizmie to zastosuj ten sposób, którego ja użyłam – wycięcie rowków w górnej krawędzi frontu szafki.

Cokoły są z płyty laminowanej w kolorze aluminium.

Szafki wiszące składają się z dwóch poziomów. Poziom dolny to szafki otwierane do góry. Szafki pod sufitem, otwierają się standardowo na boki.

Blat jest wykonany z konglomeratu firmy Diresco. Kolor Divinity Pure White A250-Polished. Blat ma grubość 2 cm i jest polerowany. Zwróćcie uwagę, że na wyspie blat “schodzi” po bokach aż do podłogi. To samo  zastosowałam z prawej strony szafek stojących pod ścianą.

Sprzęt AGD – Siemens i Liebherr

Zlewozmywak i bateria kuchenna – Teka

Ścianę pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi wykończyłam szkłem mlecznym. Kolor błękitny na szkle to efekt specjalnego oświetlenia. W blacie tuż przy ścianie jest zamontowana specjalna hermetyczna listwa (Spotline) z wężem ledowym. Ponieważ mamy bliskie sąsiedztwo ze zlewozmywakiem i wodą, takie oświetlenie musi być szczelnie zamknięte i odporne na bryzganie wodą. Barwę oświetlenia (dowolną!) możemy uzyskać dzięki zastosowaniu ledów ze sterowaniem RGB.

Podłoga

Podłoga w kuchni jest z płytek gresowych z firmy Mirage, kolekcja Black & White. Płytki są polerowane, białe w rozmiarze 60x60cm, rektyfikowane (tzn. że są równe, docinane krawędzie bez typowych zaokrągleń).

 

Wydaje mi się, że dość wyczerpująco opisałam ten projekt. Gdybyście jednak miały/mieli jakieś pytania, piszcie w komentarzach!

 

 

Projekt wnętrza kuchni w kolorze cappuccino: Iwona Klęczaj JOJO design

Więcej moich projektów wnętrz możesz zobaczyć tutaj.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *