Nr 144. Kuchnia z pomarańczowym sufitem

orange1

 

Ostatnio pokazałam Wam projekt łazienki z kolorem pomarańczowym, a dzisiaj zapraszam na kuchnię z sufitem w tym pięknym energetycznym kolorze.

Niewielka kuchnia jest otwarta na salon i połączona z jadalnią. Zastosowałam tutaj bardzo prosty układ funkcjonalny. Na jednej długiej ścianie umieściłam blat roboczy z kuchnią elektryczną i zlewem. Po prawej stronie – wysoka zabudowa z lodówką, piekarnikiem, mikrofalą i szafkami. Po lewej stronie (niewidoczne na wizualizacji) – ściana z oknem (bez mebli). A w miejscu połączenia kuchni z salonem umieściłam jadalnię z niedużym stołem.

Zestawiłam dwa neutralne kolory: biel z ciemnym czekoladowym drewnem. Górne szafki, wysoka zabudowa, w której znajduje się sprzęt AGD zostały wykonane z płyt mdf lakierowanych na biało w połysku. Ściana nad blatem roboczym jest również biała – szkło lakobel. Natomiast dolne szafki stojące oraz stół w jadalni są fornirowane w ciemnym czekoladowym kolorze. Nad stołem umieściłam natomiast, sufit podwieszany w kształcie elipsy w słonecznym kolorze pomarańczy, który jest tutaj jedynym tak kolorowym elementem.

Projekt został zrealizowany kilka lat temu, ale myślę, że stylistyka jest wciąż aktualna. Kolorowy sufit natomiast, wydaje mi się na tyle ciekawym elementem, że może dla wielu z Was stanie się kolejną inspiracją.

orange2

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

4 przemyślenia nt. „Nr 144. Kuchnia z pomarańczowym sufitem

  1. Bardzo ciekawie to wygląda. czy w części salonowej też są jakieś nawiązania do pomarańczowego sufitu? Jestem ciekawa, jak to zostało rozwiązane. I to chyba nie jest to samo mieszkanie, w którym była brązowo-pomarańczowa łazienka?
    uważam, że to fajnie, gdy wykorzystuje się nieoczywiste kolory. Jeśli są tylko akcentem w raczej neutralnym wnętrzu, to sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Raczej mało znam ludzi, którzy zdecydowaliby się na ten akurat kolor, a przecież jest on bardzo ładny, ciepły i wyjątkowo słoneczny.

  2. Tak, w salonie również pojawił się akcent pomarańczowy. Projekt “łazienki brązowo-pomarańczowej” jest z innego domu, ale tych samych właścicieli :) moi Klienci po prostu zamienili mieszkanie na dom. Opracowałam dla nich oba projekty (zarówno mieszkania jak i później domu) i w obu prosili o pomarańczowe akcenty :)
    pozdrawiam i dziękuje za komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *