Nr 18. Magenta Living Room

m1Pora na kolejny projekt wnętrza. Znowu będzie lekko i kolorowo. Dzisiaj salon, pokój dzienny, bawialnia… jak kto woli. Rzecz dzieje się znowu w Warszawie. Tym razem Stara Praga. Mieszkanie w nowym bloku, powierzchnia całości ~100 m2.

Salon to centralna część mieszkania, nie tylko dlatego, że tutaj skupia się całe życie mieszkańców, ale dosłownie jest to również pomieszczenie “przechodnie – centralne”, przez które musimy przejść idąc do pozostałych pomieszczeń. Białe drzwi po lewej stronie to wejście do gabinetu, w głębi po lewej drzwi do łazienki. Mijając łazienkę dojdziemy do garderoby i sypialni. Po prawej stronie (nie widać na wizualizacji) jest wejście do kuchni, dalej za telewizorem jest przejście do niewielkiego holu i stąd już wyjście prosto na klimatyczną warszawską dzielnicę Stara Praga.

Salon miał być żywy, energetyczny, kolorowy. I taki jest! Jak widać bez wahania użyłam mocnego koloru magenty. Dla podkreślenia efektu, skontrastowałam ją z bielą i dodałam efektowne oświetlenie. Taki niby zwyczajny grzeczny pokój, przez dodanie mocnego koloru stał się nieco ekstrawagancki i bardziej nowoczesny. Przy czym, intensywna barwa dodała ciepła, pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej przytulne.

m_salon

Nie bójmy się intensywnych kolorów! Umiejętne stosowanie ich we wnętrzach zdecydowanie poprawia zarówno estetykę pomieszczenia jak i  nastrój mieszkańców. Taka terapia kolorem świetnie działa na samopoczucie, pod warunkiem, że nie przekroczymy granicy dobrego smaku i wnętrze zamiast poprawiać nastrój zacznie nas po prostu męczyć.

 

Szczegółowy opis materiałów i istotnych elementów z tego projektu niebawem na blogu!

 

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Jeśli chcesz zobaczyć inne moje projekty wnętrz, kliknij tutaj.

 

04 comments on “Nr 18. Magenta Living Room

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress