Nr 224. Salon w stylu skandynawskim. Szarość z jesionem.

salon_w_szarosciach1

Oglądając magazyny wnętrzarskie czy zdjęcia w internecie, można odnieść wrażenie, że styl skandynawski jest bardzo ale to bardzo popularny. Z moich doświadczeń wynika coś zupełnie innego. Rzadko trafia do mnie Klient, który chce aby urządzić mu mieszkanie właśnie w takim stylu. Szkoda bo ja również lubię tę skandynawska prostotę, może trochę zimną ale taką zupełnie bezpretensjonalną. Dziś jednak mam do pokazania jeden z takich moich rzadkich projekt w stylu skandynawskim :) – salon w szarościach i drewnie jesionowym.

Salon połączony z jadalnią (widać w głębi) i holem ma formę dość długiego prostokąta. Na środku ustawiałam sofę i fotele. Na “plecach” kanapy jest komoda z lampami – taka mini ścianka oddzielająca jadalnię a zarazem całkiem pakowny mebel. Z jednej strony zestawu wypoczynkowego znajduje się kominek, tutaj w bardzo minimalistycznej formie z szarą obudową. Z drugiej zaś strony jest telewizor wpasowany w podłużny szary panel – współczesną meblościankę. Tutaj też jest miejsce na książki i bibeloty oraz stojące obok pianino.

Trzy podstawowe kolory: biel, szarość i kolor drewna jesionowego, proste formy, niewielka ilość dekoracji – to najważniejsze elementy tego projektu. Moim celem było zaprojektowanie wnętrza, które będzie zarówno praktyczne jak i miłe do życia. Takie, w którym można odpocząć, zrelaksować się i które szybko się nie znudzi.

salon_w_szarosciach2

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

3 przemyślenia nt. „Nr 224. Salon w stylu skandynawskim. Szarość z jesionem.

  1. Uwielbiam wnętrza w stylu skandynawskim. Zachwyca mnie ich prostota, funkcjonalność oraz naturalne kolory. Chciałem powiedzieć, że przedstawiła tu Pani bardzo ciekawą interpretację tego stylu, bo nie sądziłem, że czerń do niego tak dobrze pasuje.

  2. Bardzo ładny i gustowny projekt. Faktycznie wiele słyszy się o stylu skandynawskim, a nie znam nikogo z takim stylem mieszkania.
    Ja preferuję bardziej kolorowe wnętrza, ale wystrój ze zdjęć jest przyjemny, bo nie jest zbyt surowy ani zimny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *