Nr 309. Pomysł na pustą ścianę. Hol z fototapetą – starą mapą Krakowa.

Podczas urządzania domu czy mieszkania zawsze gdzieś zostaje nam pusta ściana… taka, z którą nie wiadomo co zrobić… Zazwyczaj jest to takie miejsce, gdzie nie da się postawić mebli bo np. jest za wąskie przejście albo ściana znajduje się w korytarzu więc ustawianie kolejnych komód, półek itp. jest bezsensem… Czyli mamy pięknie urządzone mieszkanie z pustą i kompletnie niepasującą do niczego ścianą, czyli mamy problem.

Ale przecież każdy problem da się rozwiązać, wystarczy popatrzeć na niego z innej perspektywy ;) Taka pusta ściana może okazać się bardzo fajną przestrzenią, która daje nam duże pole do popisu. Możemy ją zaaranżować np. minimalistyczną dekoracją świetlną albo przeciwnie nowoczesną ale bogato zdobioną dekoracją 3d. Możemy na niej stworzyć galerię rodzinnych zdjęć czy grafik. Pomysłów na aranżację “pustej” ściany tak naprawdę nie ma końca.

Poniżej zdjęcia z takiego małego korytarza z “pustą” ścianą w mieszkaniu w Krakowie. Tutaj jako dekorację wybrałam fototapetę ze starą mapą Krakowa, jest to tzw. “Plan Kołłątajowski” z 1785 roku. Przy okazji dziękuję panu Adamowi  z serwisu http://przypadkiadama.com/mapy.htm za wykorzystanie skanu mapy :)

 

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Zdjęcia/wizualizacje/projekty/teksty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim.

One comment on “Nr 309. Pomysł na pustą ścianę. Hol z fototapetą – starą mapą Krakowa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress