Old Warsaw – Stara Ochota

9Stara Warszawa, Stara Ochota – to kolejne ‘good place to live’, które polecam. Czy można nie lubić Warszawy? Hmmm można, ale tylko wtedy, kiedy się jej nie zna.

Stara Ochota to teren pomiędzy Alejami Jerozolimskimi, Raszyńską, Żwirki i Wigury oraz Bitwy Warszawskiej 1920r. Centralna część dzielnicy skupiona wokół Placu Narutowicza z pętlą tramwajową i kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP.

Miejsce sąsiaduje z innym równie pięknym terenem czyli Filtrami. I w zasadzie jest bardzo do niego podobne. Są tutaj piękne stare kamienice wymieszane z równie pięknymi willami.

O Starej Ochocie można by dłuuugo opowiadać, ale lepiej po prostu wybrać się na spacer…

13141215       162 Wille w stylu szlacheckich barokowych dworków to pozostałość po kameralnej kolonii willowej pracowników PKO (ul. Mochnackiego 23-29). Budynki pochodzą z 1924 roku i są jednymi z najstarszych domów w tej części Ochoty.14317 Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP na Placu Narutowicza, potocznie zwany kościołem św. Jakuba, zaprojektowany w stylu wczesnego modernizmu.

Z pętli tramwajowej na Placu Narutowicza, w niedzielę i święta można odjechać w kierunku centrum, zabytkowym tramwajem linii T.

765  11 Dom z prawej strony, Filtrowa 60/62 (róg Asnyka) o zaokrąglonym narożniku, zaprojektowany przez Wacława Rytla to przykład funkcjonalizmu. Wzniesiony w latach 1936 – 38.

10 8

2 przemyślenia nt. „Old Warsaw – Stara Ochota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *