Nr 25. Piłkarski pokój dla chłopca

pilka3

Tym razem opuścimy Warszawę i udamy się do Gdyni. Tutaj właśnie mieszka nasz mały bohater, wielki fan piłki nożnej – Kuba. Z wielką przyjemnością przedstawiam Wam pokój, który zaprojektowałam dla Kuby!

Uwielbiam projektować pokoje dla dzieci. Dzieci (przeciwnie do wielu dorosłych) dokładnie wiedzą czego chcą, co lubią a czego nie i jak trzeba, to potrafią podjąć męską decyzję. Rycerze czy bezludna wyspa? Domek na drzewie czy piłka nożna? Może i trudny wybór dla mamy i taty, ale na pewno nie dla Kuby! jak widzicie wygrała piłka nożna.

Początkowo Kuba zastanawiał się nad “domkiem na drzewie” no ale taki typowy ze zbitych deseczek i sznurów zupełnie mi nie pasował do piłki nożnej. Dlatego zaprojektowałam łóżko, które podobnie jak domek jest uniesione nad podłogą. Wchodzi się do niego po składanej drabince. Pod łóżkiem znajdują się szafki, szuflady i kryjówka dla naszego bohatera :)

Skąd kolorystyka? Poprosiłam Kubę o określenie się co do ulubionego klubu piłkarskiego, wybrał Manchester United. Logo tego klubu jest w kolorach żółto-czerwonym z niewielkim dodatkiem czarnego. Pokój urządziłam właśnie w tych barwach, klubowych.

No ale barwy klubowe to nie wszystko. Jest coś, co jest bardzo bardzo ważne dla każdego piłkarza – bramka! Zajmuje jedną ścianę i jest świetnym miejscem do zabawy. Ale o szczegółach, zastosowanych materiałach i rozwiązaniach dowiecie się nieco później.

Podstawą aranżacji pokoju dla dziecka jest dobre rozplanowanie funkcji. Musi tu się znaleźć miejsce do nauki i zabawy, wygodne łóżko i pojemna szafa. Równie ważna jest stylistyka wnętrza.

Kiedy projektowałam ten pokój, Kuba miał 6 lat i właśnie rozpoczynał karierę w szkole. Jak zaprojektować pokój dla małego chłopca? pokój taki żeby za chwilę, kiedy dziecko podrośnie nie powiedziało “nie podoba mi się bo jest dla małych dzieci!”? Jeśli skupimy się na pasji, hobby, zainteresowaniach dziecka (raczej nie ulubionych postaciach z bajek) to pomysł wygra! I nawet jeśli za kilka lat, meble troszkę się zniszczą, tapety się pozdzierają, to dziecko wciąż będzie uwielbiało to miejsce.

pilka5

pilka4

Już niedługo gotowe projekty bramki piłkarskiej oraz łóżka będzie można kupić w moim sklepie JOJO  Zapraszam!

 

Projekt wnętrz: Iwona Klęczaj JOJO design

Jeśli chcesz zobaczyć inne moje projekty wnętrz, kliknij tutaj.

 

 

13 comments on “Nr 25. Piłkarski pokój dla chłopca

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress