Nr 65. POTWORY i biało-czarna łazienka

laz_czb

Dzisiaj kolejny pomysł na łazienkę. Nietypowa, z potworami… dla Potworów i spółki.

Pomieszczenie ma kształt prostokąta, długiego i wąskiego. Na wprost wejścia znajduje się umywalka z podwieszaną szafką oraz wc. Po prawej stronie jest asymetryczna, nie za duża wanna, po lewej natomiast jest natrysk. Łazienka ma powierzchnię tylko 4,5m2! Jakim cudem udało się tutaj zmieścić pełne wyposażenie?

Szerokość łazienki to tylko 120 cm. Wanna ma wymiar jedynie 90x140cm, w sumie zmieściłaby się nieco większa, ale wtedy nie byłoby miejsca na dodatkową szafkę. Natrysk ma zupełnie normalny wymiar: 90x120cm, umywalka też: 75x44cm… Więc? Po prostu wejście do łazienki zaplanowałam na środku szerokiej ściany i właśnie taki układ pozwala na maksymalne wykorzystanie każdego cm2 pomieszczenia. Gdyby wejście znajdowało się w innym miejscu np. na ścianie krótkiej, musiałabym zrezygnować z wanny lub natrysku.

Zaplanowałam wejście? łazienka znajduje się w mieszkaniu dwupoziomowym, które powstało z połączenia dwóch niezależnych lokali (łącznie 150 m2). Tworząc nowy układ funkcjonalny poszczególnych pomieszczeń mogłam tak ustawić ściany, aby jak najbardziej wykorzystać przestrzeń. W końcu projektując mieszkanie dla 5-osobowej rodziny, w którym mają się znaleźć 4 sypialnie, 3 łazienki, co najmniej 2 garderoby, pralnia… nie wspominając już o kuchni, salonie i jadalni, te 150 m2 to na prawdę nie jest dużo.

Wracając do łazienki – jest ona przeznaczona dla Potworów i spółki czyli trójki rodzeństwa. Dzieci na razie są małe, w wieku wczesno – szkolnym, ale przecież już za chwilę będą nastolatkami. Dlatego rodzice zdecydowali żeby łazienka była bardziej młodzieżowa niż dziecięca. Trudno przecież wymieniać całe wyposażenia co 5 lat.

Kolorystyka miała być zupełnie neutralna, żadnych nasyconych kolorów, neonów, właściwie najlepiej żeby w ogóle nie było kolorów… Dlatego jest tylko biel i czerń. Ale mimo monochromatycznej kolorystyki, dzieje się tutaj bardzo dużo. Jak to często bywa w moich projektach: mieszam, miksuję, zestawiam ze sobą z pozoru niepasujące elementy… i np. tutaj z takich prostych, wydawałoby się zwyczajnych płytek, powstała zaskakująca kompozycja.

A gdzie tytułowe Potwory ? a tutaj: pomiędzy drzwiami a grzejnikiem ściennym :) Potwory to lustra, który zostały wycięte w zabawne kształty. Po co? a czy wszystkie pomieszczenia w naszych domach muszą być takie super eleganckie, zapięte na ostatni guzik, poukładane, posprzątane, i o zgrozo, śmiertelnie poważne?

 

laz_czb1

laz_czb2

 

Za jakiś miesiąc pojawi się ciąg dalszy czyli informacje dotyczące materiałów z projektu (o Potworach też będzie), zapraszam!

 

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej moich projektów wnętrz, kliknij tutaj.

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

 

Jedno przemyślenie nt. „Nr 65. POTWORY i biało-czarna łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *