Nr 206. Salon w szarościach z dodatkiem drewna i bieli

salon23_1

Neutralna kolorystyka i proste formy to najważniejsze cechy eleganckiego wnętrza. Czasem warto wyeliminować “kolorowe” barwy czy pozbyć się zbędnych przedmiotów żeby nasze wnętrze nabrało lekkości i przejrzystości. Dziś chciałam pokazać Wam projekt wnętrza salonu, który wprawdzie jest wypełniony po brzegi różnymi meblami ale całość (aby uniknąć chaosu) została uporządkowana spójną kolorystyką.

Choć projekt ostatecznie będzie realizowany w innej (biało-beżowej) kolorystyce to według mnie ta szara wersja jest warta pokazania i być może ktoś inny skorzysta z niej jako inspiracji. Drugą wersję pokażę innym razem.

Salon z jadalnią ma powierzchnię około 40 m2. Wydaje się, że jest to całkiem duża przestrzeń ale po wstawieniu wszystkich potrzebnych mebli okazało się, że wnętrze jest wypełnione po brzegi. Dlatego aby pokój nabrał lekkości, a meble nie przytłaczały, wybrałam jasną i neutralną kolorystykę.

Dominującym kolorem we wnętrzu jest szarość, która pojawiła się w różnych tonacjach. Kolor ten świetnie współgra z bielą i naturalnym drewnem (tutaj drewno dębowe). Duży narożny kominek został wykończony wzorzystym mamurem Calacatta i jest najbardziej dekoracyjnym elementem. Prosta ściana telewizyjna została zaprojektowana z białego mdf-u i szarego szkła lakobel. Ta sama kolorystyka i materiały pojawiają się na innych meblach: bibliotece znajdującej się na ścianie za sofą, konsoli stojącej przy sofie, stoliku kawowym itd.

W jadalni biały stół i białe krzesła kontrastują z dębowymi meblami (witryny) stojącymi na tle luster w białych ramach (na ścianach po obu bokach okna). Lustra optycznie powiększają wnętrze i są prostą i elegancką dekoracją. Oświetlenie w postaci dużych nowoczesnych lamp uzupełniłam światłem ledowym ukrytym  w suficie podwieszanym i lampami stołowymi z drewnianymi podstawami (lampy stoją na konsoli).

Ciekawa jestem czy spodoba Wam się taka aranżacja, bo ja sama chętnie zamieszkałabym w takim domu :)


salon23_2 salon23_3 salon23_4

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

8 przemyśleń nt. „Nr 206. Salon w szarościach z dodatkiem drewna i bieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *