Nr 94. Salon z czarną ścianą i neonami

black_flower_salon7

W ten piękny słoneczny dzień zapraszam Was na kolejny projekt wnętrza – dzisiaj salon w nieco ekstrawaganckim stylu.

Dzisiejszy projekt przygotowałam dla pary przemiłych młodych ludzi. Salon, który widzicie znajduje się w domku jednorodzinnym, a domek gdzieś w okolicach Łodzi.

Projekt przygotowywałam jeszcze na etapie kiedy dom był dopiero w budowie. Dlatego wprowadziłam do niego niewielkie zmiany. Mianowicie “rozsunęłam” te dwa wysokie okna, które widzicie na powyższej wizualizacji, na boki po to żeby mieć więcej miejsca na środku ściany… a na środku ściany pojawił się duży obraz z neonowymi kwiatami.

Obraz ma formę przestrzenną – jest złożony z kilku nadbudowanych form gips-kartonowych. Natomiast w szczelinach pomiędzy poszczególnymi płytami dodałam oświetlenie ledowe. Wieczorem przy zapalonych światłach ledowych i zgaszonym pozostałym oświetleniu – obraz robi wrażenie 3D. Ściana w tle jest w kolorze… czarnym. Czy ma ktoś ochotę na czarne ściany? hmm pewnie nie, ale czasem, oczywiście tylko w szczególnych przypadkach, czarne ściany są doskonałym tłem.

Przy tak mocnym akcencie dekoracyjnym, kominek i ścianka TV są raczej minimalistyczne, w biało/kremowo – czarnej kolorystyce.

Podłoga została wykończona drewnem łączonym z jasnymi płytkami gresowymi.

Kanapa na początku miała być z jasnej skóry, ale ciemna tkanina jest i milsza w dotyku, i bardziej praktyczna, i wreszcie – pasuje do czarnej ściany.

Przepis na ekstrawagancki salon? meble w prostych formach i neutralnych kolorach, subtelne oświetlenie, białe ściany, prosty kominek i jeden duży, mocny, kolorowy, ciekawy, inny, zaskakujący… akcent.

black_flower_salon6black_flower_salon8

Projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

Więcej moich projektów wnętrz znajdziesz tutaj.

 

 

 

Notka antykradzieżowa:

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

 

 

 

22 comments on “Nr 94. Salon z czarną ścianą i neonami

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress