Nr 49. Salon z fioletową sofą

salon_sze3

Dzisiaj będzie lekko i przyjemnie. Oto mój kolejny projekt wnętrza – salon z jadalnią. Aranżację przygotowałam dla 4-osobowej rodziny, małżeństwa z dwiema córkami. Miało być kolorowo, nowocześnie i przede wszystkim lekko.

Było wiele propozycji na aranżację tego wnętrza. Wiele pomysłów, kolorów, przeróżne zestawienia materiałów… Ostateczną wersję widzicie na załączonych wizualizacjach.

Pomieszczenie zostało podzielone na dwie strefy. Jedną z nich zajmuje sofa i ściana telewizyjna. Z lewej strony telewizora znajdują się drzwi suwane, przez które przechodzimy do kuchni. Z holu do salonu prowadzą dwa wejścia, które przedziela kominek (widać w głębi). Drugą strefę pomieszczenia zajmuje natomiast jadalnia. Miejsce do spożywania posiłków jest tutaj właściwie tylko jadalnią gościnną czy taką bardziej “niedzielną” ponieważ w kuchni również znajduje się stół.

Wnętrze miało być nowoczesne, ale przytulne i domowe. Dlatego ściany są białe z dodatkiem jasnego kamienia. Ciemna podłoga, białe meble z dodatkiem drewna, subtelne oświetlenie i jeden mocny akcent – fioletowa sofa.

Kanapa w nietypowym kształcie nerki i w pięknym kolorze fioletu, jest najważniejszym elementem tej aranżacji. Mebel jest bardzo wygodny i, ze względu na ciemny kolor, również praktyczny. W aranżacji jest całkiem sporo różnych materiałów, faktur, form, ale dzięki stonowanej kolorystyce, całość jest dość spójna.

salon_sze1

salon_sze2

 

Szczegóły materiałów z projektu znajdziesz tutaj.

 

design by/ projekt wnętrza: Iwona Klęczaj JOJO design

 

Więcej moich projektów wnętrz znajdziesz tutaj.

 

 

 

2 przemyślenia nt. „Nr 49. Salon z fioletową sofą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *