Sypialnia z akcentem ryskiej secesji.

53k

A dzisiaj kolejny pokój hotelowy i kolejny ciekawy pomysł na sypialnię. Jesteśmy na Łotwie, w Rydze.

Nieduży standardowy pokój w hotelu Mercure przy ulicy Elizabetes. Dla tych nieco mniej zorientowanych – Ryga to miasto secesji. Są tu całe długie ulice pełne secesyjnych kamienic. Cudem przetrwały działania II wojny światowej, a niektóre z nich zostały pięknie odnowione.

Ale wracając do sypialni… ściana u wezgłowia łóżka została zaprojektowana jako kolorowa szachownica z grafiką ryskiej secesji. Na kolorowych kwadratach umieszczono rysunki charakterystycznych kamienic.

Meble dość zwyczajne, w kolorze orzecha amerykańskiego, do tego miękka wykładzina dywanowa, ciężkie zasłony, subtelne oświetlenie – czyli standard całkiem dobrego hotelu.

Ale centralna ściana pokoju naprawdę  zasługuje na uznanie. Pomysł prosty ale bardzo efektowny. Warto powtórzyć go np. u siebie w domu, w postaci tapety albo malowanych wzorów od szablonu.

A przy okazji zachęcam do odwiedzenia pięknej Rygi :)

51p253p3p4p5p6p1

101

photos: Iwona Klęczaj

Zdjęcia/wizualizacje/projekty prezentowane na blogu www.jojo-blog.pl są własnością JOJO design Iwona Klęczaj i są chronione prawem autorskim. Jeśli chcesz opublikować jakikolwiek materiał pochodzący z tej strony zapytaj mnie!

Nie wyrażam również zgody na publikacje jakichkolwiek materiałów pochodzących z tej strony z podaniem autora i źródła, ale z pominięciem zapytania mnie o pozwolenie na publikację.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i zapisywanie zdjęć/wizualizacji/projektów i wszelkich innym materiałów pochodzących ze strony www.jojo-blog.pl

A Ciebie czytelniku bardzo proszę o uszanowanie tego :)

 

 

02 comments on “Sypialnia z akcentem ryskiej secesji.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress